  • 02011J0R4ZBSTR
02011J0R4ZBSTR
advertisement
Manufacturer No:
02011J0R4ZBSTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-02011J0R4ZBSTR
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP THIN FILM 0.4PF 100V 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
02011J0R4ZBSTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
  • Tolerance
    ±0.01pF
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.4pF
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm