  • 02013J0R8PBWTR
02013J0R8PBWTR
advertisement
Manufacturer No:
02013J0R8PBWTR
HK JDW NO:
66-02013J0R8PBWTR
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP THIN FILM 0.8PF 25V 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
02013J0R8PBWTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
  • Tolerance
    ±0.02pF
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.02 PICO FARAD
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7/13 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-STD-202F
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    275μm
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.325mm