  • 02013J1R6ABSTR
02013J1R6ABSTR
advertisement
Manufacturer No:
02013J1R6ABSTR
HK JDW NO:
66-02013J1R6ABSTR
Description:
CAP THIN FILM 1.6PF 25V 0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
02013J1R6ABSTR
  • Height
    225μm
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm
  • Length
    0.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    2
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
  • Capacitance
    1.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V