  • 0201BN120J500YT
0201BN120J500YT
advertisement
Manufacturer No:
0201BN120J500YT
HK JDW NO:
438-0201BN120J500YT
Description:
12pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0201BN120J500YT
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    12pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm