  • 02323.15MXF5P
02323.15MXF5P
advertisement
Manufacturer No:
02323.15MXF5P
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-02323.15MXF5P
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
02323.15MXF5P
Description:
FUSE GLASS 3.15A 125VAC 5X20MM
Step5Bar-code shipping tag
02323.15MXF5P
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    232
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    21.5mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CE, KC, PSE
  • Response Time
    Medium Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    21.95
  • DC Cold Resistance
    0.0215Ohms
  • Diameter
    5mm
  • Length
    19.9898mm