  • 02343.15MXBP
02343.15MXBP
advertisement
Manufacturer No:
02343.15MXBP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-02343.15MXBP
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
02343.15MXBP
Description:
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
Step5Bar-code shipping tag
02343.15MXBP
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    234
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Clip
  • Resistance
    38mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Current Rating
    3.15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
  • Response Time
    Medium Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    29.795
  • DC Cold Resistance
    0.038Ohms
  • Diameter
    5mm
  • Length
    19.9898mm