  • 0325.031MXP
0325.031MXP
advertisement
Manufacturer No:
0325.031MXP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0325.031MXP
Datasheet:
0325.031MXP
Description:
FUSE CERAMIC 31MA 250VAC 3AB 3AG
Step5Bar-code shipping tag
0325.031MXP
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    325
  • Size / Dimension
    0.275Diax1.288L 6.99mmx32.72mm
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    332.5Ohm
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    31mA
  • Reference Standard
    CE
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE
  • Physical Dimension
    6.99mm x 32.72mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    0.011
  • DC Cold Resistance
    332.5Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Blow Characteristic
    TIME LAG
  • Fuse Size
    3AB
  • Outside Diameter
    6.985 mm
  • Fuse Current
    31mA
  • Trip Time or Delay
    14400 s
  • Diameter
    6.99mm
  • Body Height
    32.72mm