  • 0326.125MXP
0326.125MXP
advertisement
Manufacturer No:
0326.125MXP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0326.125MXP
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
Datasheet:
0326.125MXP
Description:
FUSE CERM 125MA 250VAC 3AB 3AG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0326.125MXP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Physical Dimension
    6.35mm x 31.75mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    0.1
  • DC Cold Resistance
    22.45Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Blow Characteristic
    TIME LAG
  • Fuse Size
    3AB
  • Outside Diameter
    6.35 mm
  • Fuse Current
    125mA
  • Trip Time or Delay
    14400 s
  • Diameter
    6.35mm
  • Body Height
    31.75mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Nickel
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    END CAP
  • Housing Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    326
  • Size / Dimension
    0.250Diax1.250L 6.35mmx31.75mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    268mOhm
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    125mA
  • Reference Standard
    CE
  • Voltage - Rated AC
    250V