  • 0357-001-X5U0-152MLF
0357-001-X5U0-152MLF
advertisement
Manufacturer No:
0357-001-X5U0-152MLF
HK JDW NO:
221-0357-001-X5U0-152MLF
Package:
Axial, Bushing - 2 Hooked Leads
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
0357-001-X5U0-152MLF
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    0357
  • Size / Dimension
    0.313Diax0.625L 7.95mmx15.87mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5U
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1500pF
  • Dielectric
    X5U
  • Voltage
    500V
  • Current
    20A
  • Thread Size
    12-28
  • Diameter
    7.95mm
  • Length
    15.875mm