  • 04010SS-12L-AA-00
04010SS-12L-AA-00
advertisement
Manufacturer No:
04010SS-12L-AA-00
HK JDW NO:
567-04010SS-12L-AA-00
Quantity:
In Stock : 5519
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
04010SS-12L-AA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    04010SS
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    400mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.030A
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    5500 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    4.9 CFM (0.137m3/min)
  • Noise
    21.0 dB
  • Voltage Range
    10.2V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.110 in H2O (27.4 Pa)