  • 04023J2R7BBSTR\5K
04023J2R7BBSTR\5K
advertisement
Manufacturer No:
04023J2R7BBSTR\5K
HK JDW NO:
66-04023J2R7BBSTR\5K
Package:
0402
Datasheet:
Description:
2.7pF Film Capacitor 0402 25V-DC Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
04023J2R7BBSTR\5K
  • Package / Case
    0402
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    550μm
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    25V
  • Height
    400μm
  • Length
    1mm