  • 0402CS-4N3XGLW
0402CS-4N3XGLW
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-4N3XGLW
HK JDW NO:
3194-0402CS-4N3XGLW
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-4N3XGLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
    1
  • Depth
    640μm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.3 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    71
  • Q Factor
    71
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    91mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0043 µH
  • DC Current
    700mA
  • Length
    1.19mm