  • 0402CS-82NXJLU
0402CS-82NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0402CS-82NXJLU
HK JDW NO:
3194-0402CS-82NXJLU
Step5Bar-code shipping tag
0402CS-82NXJLU
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    50mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.26GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.55Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.082 µH
  • Length
    1.19mm
  • Width
    640μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C