  • 0402HPH-82NXJLU
0402HPH-82NXJLU
advertisement
Manufacturer No:
0402HPH-82NXJLU
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0402HPH-82NXJLU
Step5Bar-code shipping tag
0402HPH-82NXJLU
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    315mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    315mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.75GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    52
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    52
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.1Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.082 µH
  • Height
    660μm
  • Length
    1.12mm