  • 0402HS-130EJTS
0402HS-130EJTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HS-130EJTS
HK JDW NO:
216-0402HS-130EJTS
Datasheet:
0402HS-130EJTS
Description:
Quantity:
In Stock : 7550
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0402HS-130EJTS
  • Current Rating (Amps)
    440mA
  • Inductance
    13nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    210mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    3.45GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    24 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    24
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.44A
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    0402HS
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.030W 1.27mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±5%