  • 0402HS-820EKTS
0402HS-820EKTS
advertisement
Manufacturer No:
0402HS-820EKTS
HK JDW NO:
216-0402HS-820EKTS
Datasheet:
0402HS-820EKTS
Description:
Quantity:
In Stock : 13909
Step5Bar-code shipping tag
0402HS-820EKTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    0402HS
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.030W 1.27mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    50mA
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.55Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    1.26GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    22 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.05A
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm