  • 0402N5R6B500CT
0402N5R6B500CT
advertisement
Manufacturer No:
0402N5R6B500CT
HK JDW NO:
883-0402N5R6B500CT
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
0402N5R6B500CT
Description:
5.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 8947
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
0402N5R6B500CT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm