  • 0402R-47NJ
0402R-47NJ
advertisement
Manufacturer No:
0402R-47NJ
HK JDW NO:
79-0402R-47NJ
Step5Bar-code shipping tag
0402R-47NJ
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0402
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    830mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • Length
    1.27mm
  • Width
    762μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Tape & Reel
  • Series
    0402R
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    150mA
  • Inductance
    47 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.1GHz