  • 0402YK220GBSTR
0402YK220GBSTR
advertisement
Manufacturer No:
0402YK220GBSTR
HK JDW NO:
66-0402YK220GBSTR
Package:
0402
Datasheet:
Description:
ACCU-F/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0402YK220GBSTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    2%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7/13 INCH
  • Depth
    550μm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    C0H
  • Height
    0.4mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.55mm