  • 0410CDMCCDS-6R8MC
0410CDMCCDS-6R8MC
advertisement
Manufacturer No:
0410CDMCCDS-6R8MC
HK JDW NO:
738-0410CDMCCDS-6R8MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
0410CDMCCDS-6R8MC
Description:
Quantity:
In Stock : 3351
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0410CDMCCDS-6R8MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0410CDMCC/DS
  • Size / Dimension
    0.173Lx0.165W 4.40mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    1.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    6.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    257mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm