  • 0420CDMCBDS-4R7MC
0420CDMCBDS-4R7MC
advertisement
Manufacturer No:
0420CDMCBDS-4R7MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-0420CDMCBDS-4R7MC
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0420CDMCBDS-4R7MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2.9A
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    3.4A
  • Case/Size Code
    1917
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    67mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 μH
  • Height Seated (Max)
    2.0066mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    4.0894mm