  • 0420CDMCCDS-2R2MC
0420CDMCCDS-2R2MC
advertisement
Manufacturer No:
0420CDMCCDS-2R2MC
HK JDW NO:
738-0420CDMCCDS-2R2MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
0420CDMCCDS-2R2MC
Description:
Quantity:
In Stock : 4567
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0420CDMCCDS-2R2MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0420CDMCC/DS
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.173Lx0.165W 4.40mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    4.3A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    58mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.3A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm