  • 0505J0630470JQT
0505J0630470JQT
advertisement
Manufacturer No:
0505J0630470JQT
HK JDW NO:
419-0505J0630470JQT
Datasheet:
0505J0630470JQT
Description:
47pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505J0630470JQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm