  • 0505Y0509P10CQT
0505Y0509P10CQT
advertisement
Manufacturer No:
0505Y0509P10CQT
HK JDW NO:
419-0505Y0509P10CQT
Datasheet:
0505Y0509P10CQT
Description:
FlexiCap™ 9.1pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0505Y0509P10CQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    9.1pF
  • Thickness (Max)
    0.050 1.27mm