  • 06031K3R3ABTTR
06031K3R3ABTTR
advertisement
Manufacturer No:
06031K3R3ABTTR
HK JDW NO:
66-06031K3R3ABTTR
Description:
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
06031K3R3ABTTR
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Dielectric Material
    SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    Accu-P®
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3.3pF
  • Packing Method
    TR
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    630μm
  • Height Seated (Max)
    0.029 0.73mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm