  • 06031U200FAT4A
06031U200FAT4A
advertisement
Manufacturer No:
06031U200FAT4A
HK JDW NO:
66-06031U200FAT4A
Package:
0603
Datasheet:
06031U200FAT4A
Description:
20pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
06031U200FAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%
  • Height
    0.91mm
  • Length
    1.52mm
  • Width
    0.76mm