  • 06035J1R5PBSTR
06035J1R5PBSTR
advertisement
Manufacturer No:
06035J1R5PBSTR
HK JDW NO:
66-06035J1R5PBSTR
Package:
0603
Datasheet:
Description:
ACCU-F/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
06035J1R5PBSTR
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    810μm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Positive Tolerance
    1.3333%
  • Negative Tolerance
    1.3333%
  • Height
    630μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm