  • 0603CS-47NXGLW
0603CS-47NXGLW
advertisement
Manufacturer No:
0603CS-47NXGLW
HK JDW NO:
3194-0603CS-47NXGLW
Package:
0603
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0603CS-47NXGLW
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 12 hours ago)
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Inductance
    47 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Q Factor
    35
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    280mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • Height
    1.02mm
  • Length
    1.8mm
  • Width
    1.12mm