  • 0603N151G500LT
0603N151G500LT
advertisement
Manufacturer No:
0603N151G500LT
HK JDW NO:
883-0603N151G500LT
Description:
150pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
0603N151G500LT
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm