  • 0603R-221J
0603R-221J
advertisement
Manufacturer No:
0603R-221J
HK JDW NO:
79-0603R-221J
Step5Bar-code shipping tag
0603R-221J
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.14mm
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    220 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.2GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    25
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.6Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.22 µH
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    1.016mm
  • Length
    1.8034mm
  • Width
    1.14mm