  • 0603R-391G
0603R-391G
advertisement
Manufacturer No:
0603R-391G
HK JDW NO:
79-0603R-391G
Step5Bar-code shipping tag
0603R-391G
    Tape & Reel
  • Series
    0603R
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.14mm
  • Current Rating
    100mA
  • Inductance
    390 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    900MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0603
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.35Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.39 µH
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    1.016mm
  • Length
    1.8034mm
  • Width
    1.143mm