  • 0603R-39NK
0603R-39NK
advertisement
Manufacturer No:
0603R-39NK
HK JDW NO:
79-0603R-39NK
Step5Bar-code shipping tag
0603R-39NK
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    1.016mm
  • Length
    1.8034mm
  • Width
    1.143mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Depth
    1.14mm
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    39 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.2GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    250mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.039 µH