  • 0603R-6N8J
0603R-6N8J
advertisement
Manufacturer No:
0603R-6N8J
HK JDW NO:
79-0603R-6N8J
Step5Bar-code shipping tag
0603R-6N8J
  • Tolerance
    5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Depth
    1.14mm
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    6.8 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    27
  • Q Factor
    27
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0068 µH
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    1.016mm
  • Length
    1.8034mm
  • Width
    1.143mm