  • 0603SFS300FM/32-2
0603SFS300FM/32-2
advertisement
Manufacturer No:
0603SFS300FM/32-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0603SFS300FM/32-2
Datasheet:
0603SFS300FM/32-2
Step5Bar-code shipping tag
0603SFS300FM/32-2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SFS
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W x 0.037 H 1.60mmx0.80mmx0.95mm
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    0.87
  • DC Cold Resistance
    0.031Ohm