  • 0603Y063P470CFR
0603Y063P470CFR
advertisement
Manufacturer No:
0603Y063P470CFR
HK JDW NO:
419-0603Y063P470CFR
Datasheet:
0603Y063P470CFR
Description:
FlexiCap™ 0.47pF 63V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0603Y063P470CFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    0.47pF
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm