  • 06125A101KAT2W
06125A101KAT2W
advertisement
Manufacturer No:
06125A101KAT2W
HK JDW NO:
66-06125A101KAT2W
Description:
100pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0612 (1632 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
06125A101KAT2W
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm