  • 0663.400HXLL
0663.400HXLL
advertisement
Manufacturer No:
0663.400HXLL
HK JDW NO:
461-0663.400HXLL
Datasheet:
0663.400HXLL
Description:
0663.400HXLL datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0663.400HXLL
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.335Dia x 0.333 H 8.50mmx8.45mm
  • Resistance
    239mOhm
  • Current Rating
    400mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Body Length or Diameter
    8.5mm
  • Physical Dimension
    8.5mm x 8.45mm
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    1.1
  • DC Cold Resistance
    0.239Ohm
  • Circuit Protection Type
    Electric Fuse
  • Height
    8.4582mm