  • 08015SS-24N-AA-00
08015SS-24N-AA-00
advertisement
Manufacturer No:
08015SS-24N-AA-00
HK JDW NO:
567-08015SS-24N-AA-00
Quantity:
In Stock : 18
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
08015SS-24N-AA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    08015SS
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.88W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3100 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    33.9 CFM (0.949m3/min)
  • Noise
    34.0 dB
  • Voltage Range
    12V~26.4VDC
  • Static Pressure
    0.140 in H2O (34.9 Pa)