  • 08055A560KBT1A
08055A560KBT1A
advertisement
Manufacturer No:
08055A560KBT1A
HK JDW NO:
66-08055A560KBT1A
Package:
0805
Datasheet:
Description:
56pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
08055A560KBT1A
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2.01mm