  • 0805CQ-200EGTS
0805CQ-200EGTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CQ-200EGTS
HK JDW NO:
216-0805CQ-200EGTS
Datasheet:
0805CQ-200EGTS
Step5Bar-code shipping tag
0805CQ-200EGTS
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    0805CQ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.065W 2.29mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    20nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    55mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    2.05GHz
  • Q @ Freq
    70 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    70
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    1.4A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm