  • 0805CQ-5N6EKTS
0805CQ-5N6EKTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CQ-5N6EKTS
HK JDW NO:
216-0805CQ-5N6EKTS
Datasheet:
0805CQ-5N6EKTS
Step5Bar-code shipping tag
0805CQ-5N6EKTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.065W 2.29mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    5.6nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    35mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    98 @ 1.5GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    98
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    1.6A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1500MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm