  • 0805CS-2N8EJTS
0805CS-2N8EJTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-2N8EJTS
HK JDW NO:
216-0805CS-2N8EJTS
Datasheet:
0805CS-2N8EJTS
Description:
Quantity:
In Stock : 11558
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-2N8EJTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.071W 2.29mmx1.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Inductance
    2.8nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    7.9GHz
  • Q @ Freq
    80 @ 1500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    80
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.8A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1500MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm