  • 0805CS-7N5EKTS
0805CS-7N5EKTS
advertisement
Manufacturer No:
0805CS-7N5EKTS
HK JDW NO:
216-0805CS-7N5EKTS
Datasheet:
0805CS-7N5EKTS
Description:
Quantity:
In Stock : 3812
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0805CS-7N5EKTS
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.071W 2.29mmx1.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    NO
  • Inductance
    7.5nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    4.5GHz
  • Q @ Freq
    50 @ 1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1000MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm