  • 0805HS-470TJLB
0805HS-470TJLB
advertisement
Manufacturer No:
0805HS-470TJLB
HK JDW NO:
3194-0805HS-470TJLB
Step5Bar-code shipping tag
0805HS-470TJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 22 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    200MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.31Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    0805
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    1650MHz