  • 0805R-471J
0805R-471J
advertisement
Manufacturer No:
0805R-471J
HK JDW NO:
79-0805R-471J
Step5Bar-code shipping tag
0805R-471J
  • Max DC Current
    220mA
  • Frequency - Self Resonant
    375MHz
  • Q Factor
    33
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.7Ohm
  • Height
    1.52mm
  • Height Seated (Max)
    1.524mm
  • Length
    2.286mm
  • Width
    1.73mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.73mm
  • Current Rating
    220mA
  • Inductance
    470 nH
  • Test Frequency
    50MHz