  • 0805R-91NK
0805R-91NK
advertisement
Manufacturer No:
0805R-91NK
Manufacturer:
API Delevan
HK JDW NO:
79-0805R-91NK
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0805R-91NK
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.73mm
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    91 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.2GHz
  • Q Factor
    65
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    480mOhm
  • Height
    1.52mm
  • Height Seated (Max)
    1.524mm
  • Length
    2.286mm
  • Width
    1.73mm