  • 0805S226M6R3CT
0805S226M6R3CT
advertisement
Manufacturer No:
0805S226M6R3CT
HK JDW NO:
883-0805S226M6R3CT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
0805S226M6R3CT
Description:
22μF Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~105°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805S226M6R3CT
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm