  • 0805Y0162P20BCR
0805Y0162P20BCR
advertisement
Manufacturer No:
0805Y0162P20BCR
HK JDW NO:
419-0805Y0162P20BCR
Datasheet:
0805Y0162P20BCR
Description:
FlexiCap™ 2.2pF 16V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y0162P20BCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    2.2pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm