  • 0807SQ-22NGLB
0807SQ-22NGLB
advertisement
Manufacturer No:
0807SQ-22NGLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0807SQ-22NGLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
0807SQ-22NGLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0807SQ-22NGLB
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Air
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    2.7A
  • Inductance
    22 nH
  • Test Frequency
    400MHz
  • Max DC Current
    2.7A
  • Frequency - Self Resonant
    3.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    100
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    100
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    10mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.022 µH
  • RMS Current (Irms)
    2.7A
  • Height
    1.78mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.08mm