  • 0925-332J
0925-332J
advertisement
Manufacturer No:
0925-332J
HK JDW NO:
79-0925-332J
Step5Bar-code shipping tag
0925-332J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Shielding
    YES
  • Current Rating
    185mA
  • Lead Length
    38.1mm
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Max DC Current
    185mA
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Q @ Freq
    49 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    49
  • Q Factor
    49
  • Diameter
    2.41mm